czwartek, 8 września 2016

Trochę o tym i o tamtym

W któryś  dzień  lata ,dość niedawno  wybrałam się sama na cmentarz . Co oznacza sama? Przeszłam tz przejechałam wózkiem 2,5 km w jedną stronę.  Mama już nie chodzi  na cmentarz bo zdrowie jej nie pozwala. Ja pokusił się by pójść w tym kierunku, bo to trochę adrenalina pójść samemu tak daleko . Musiałam  przejść  3 razy bardzo ruchliwa ulicę, ale za bardzo się  tym nie przejelam bo zawsze mam jakąś opatrznosc  ze sobą. Gdy ja przechodzę przez jezdnię, to albo ktoś się pojawia się by przejść  w tym samym czasie  (choć  przed chwilą nic nie zapowiadało  jakiś  przechodniów) lub rozstepuja  się samochody. Dosłownie. Tiry,Tiry...ja się zjawia...nagle pusto. Ja  przechodzę i znów tir za tirem.
Niestety nie mam dojścia pod same groby  bliskich ,nie ma tam chodników jak na nowym cmentarzu,choć przez środek można by zrobić i zadbać. Cmentarz stary to bardzo ubogi kuzyn nowego.
Za temu poszłam na nowy,bo chciałam pomodlić się koło grobu znajomych. Próbowałam znaleźć  ale gdy tak chodziłam, poczułam się nie swojo , jak intruz. To bylo dziwne,bo ani to był wieczór, nie boję się cmentarzy ani nic.
Nie jestem sentymentalna ,bo jakoś specjalnie odwiedzać groby nie mam potrzeby  jak niektórzy  ze znajomych ,którzy  chodzą  codziennie.  Moi bliscy tam nie mieszkają, a spoczywają  tam ich kości. Mogę ich przywołać myślami  gdzie kolejek jestem. I będą że mną  gdziekolwiek...
Gdy ja umrę  chciałabym mieć ładniejszy pomnik. Chciałabym by moi bliscy mieli je ładniejsze, ale z drugiej strony,czy to jest najwazniejsze?
...Właśnie jest otwarcie para olimpiady.  Oglądam otwarcie pierwszy raz i jestem zdziwiona,że Polska uczestniczy w para  olimpiadzie od 72 roku. Szacun.
Szkoda,że  nadal traktuje się olimpiade niepełnosprawnych  po macoszemu.  Jako trochę nie poważny sport,trochę zabawę.  Niestety wszystkie zawody będą  pokazywane w nocy. 😞
Trochę im zazdroszczę,  sport jakoś  zawsze mnie pociagal, lubię oglądać, bo jako dość mocno niesprawna  osoba co moglabym robić jako sportsmenka? .  Ale zaraz zaraz! . Sportowiec z Kanady, kompletnie nie sprawny,właśnie go dostrzegłem.  Jak to!? Co on uprawia?
Eeeej ,ja też chcę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz